01.09.2022

İL MÜFTÜMÜZ BİÇER’DEN YARDIM ÇAĞRISI

Hıdırlık Yatılı Hafızlık Erkek Kuran Kursu binasının yeniden inşaa edilebilmesi için Çorumlu hayırseverlerin desteği bekleniyor.

İl Müftülüğümüze bağlı Çorum'un ilk yatılı hafızlık erkek Kur'an kursu olan 1960 yılından beri sayısız hafız yetiştirerek, şehrin maneviyatına, gençlerine ve dini mübine hizmet veren Hıdırlık Kur’an Kursumuz; Çorumlu hayırseverlerin desteği ile yeniden inşaa edilmeyi bekliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Müftümüz Muharrem Biçer, "Uzun süredir Çorumluların gönlünde bir yara olarak duran Hıdırlık Kur’an Kursumuzun mahzun ve eskimiş hali hayırseverlerin yardımlarıyla modern mimari ve Selçuklu mimarisinin birleştirilmesiyle yeni bir bina inşa edilerek ortadan kalkacaktır. İnşallah." dedi.

Sözlerine şöyle devam eden Müftü Biçer, "Yıllarca Kur’an ilmine ev sahipliği yaparak sayısız hafızların yetişmesine vesile olan, bu milletin evlatlarına Kur’an ilmini ve ahlakını öğreten Hıdırlık Kur’an Kursumuzu, kısa zamanda tamamlamayı planlanıyoruz. İnşaat çalışmalarına başlanması ve kurs binasının kısa sürede tamamlanması için siz değerli hayırseverlerin desteklerini bekliyoruz." diyerek yardım çağrısında bulundu.

Haydi Çorum şimdi yardım zamanı...

Çorum'un ilk yatılı hafızlık erkek Kur'an kursumuzu siz değerli hayırseverlerin yardımlarıyla yeniden inşaa ediyoruz.

Vakit yardım vakti...

Kur’an hizmetlerine daha güçlü ve modern yapısıyla hizmet vermeye devam edecek olan Hıdırlık Kur'an kursumuza yardımlarınız için hesap numaramız...

TÜRKİYE DİYANET VAKFI ÇORUM ŞUBESİ

TR 24 0021 0000 0000 9209 6000 10