17.03.2022

TDV Dodurga İlçe şubemiz, bugün 20 ailenin yüzünü güldürdü

“TDV Dodurga şubemiz, bugün 20 ailenin yüzünü güldürdü.”

İlçe Müftülüğümüz ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) şubemiz, bugün ilçemizde 20 ihtiyaç sahibi aileye yardım ulaştırdı.

ilçe müftülüğümüz ile TDV şubemiz, bugün Dodurga genelinde 20 haneyi ziyaret ederek hayırsever vatandaşlarımızla ihtiyaç sahibi aileler arasında köprü olmaya devam etti.

TDV tarafından düzenlenen "İyilik Hareketi" yardım kampanyası kapsamında  din görevlilerince belirlenen 20 ihtiyaç sahibi aileye, TDV gönüllülerimizce hayırseverlerin emaneti olan yardım kolileri ulaştırıldı.

Yardım dağıtımı sonrası açıklama yapan İlçe Müftümüz Mücahit Abdullah ERTUNÇ; “Bugün hayırseverlerimizin yardımları ve din gönüllülerimizin gayretleriyle bir çok ihtiyaç sahibi aileye ulaştık. Bu mübarek günlerde onlara yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalışıyoruz. Hayırseverlerimizin yardımlarıyla muhtaç ailelerimizin yanında olmaya gayret ettik. Emeği geçen tüm kardeşlerimize ve hayırseverlerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

İlçe Müftümüz Mücahit Abdullah ERTUNÇ, hayırseverlerimizin yaklaşan mübarek Ramazan ayı içerisinde yürüteceğimiz zekat ve fitre faaliyetlerimize destek vermelerini isterken TDV Dodurga Şubesi olarak vatandaşlarımızın zekat ve fitre emanetlerine talip olduklarını belirterek, tüm hayırseverleri iyilik kervanına katılmaya davet etti.