27.10.2023

HIDIRLIK KUR'AN KURSUMUZA BÜYÜK BAĞIŞ

İl Müftülüğümüz ve TDV Çorum Şubesi bünyesinde inşası devam eden Hıdırlık Kur’an Kursumuzun inşaatı hayırseverlerin desteği ile yükseliyor.

Çorum’un en eski Kur’an Kursunun yeni ve modern bir bina inşası için İl Müftümüz Muharrem Biçer yardım çağrısında bulunmuştu.

Bu çağrıya kayıtsız kalmayan hayırsever vatandaş Ali Turhan Güleç (Hacı Çevşenli), Hıdırlık Kur’an Kursumuzun inşaatı için 3.500.000 TL bağışta bulundu.

Hayırsever vatandaşa yaptığı bu anlamlı bağış dolayısıyla Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü İzani Turan tarafından gönderilen “Teşekkür Belgesi” ve “Kur’an-ı Kerim” hediyesini takdim eden İl Müftümüz Biçer, "Kur’an kursumuz için vakfımıza yapmış olduğu maddi katkılar ve gösterdiği teveccüh dolayısıyla hayırsever Hacı Çevşenli amcamıza teşekkür eder, yardımlarının Cenab-ı Hak katında makbul olmasını niyaz ederim.” dedi.

İl Müftümüz Biçer, ayrıca “60 milyona malolacak Kur’an kursumuza şu ana kadar nakdi ve ayni olmak üzere 35 milyonluk bağış yapılmış olup inşaatımızın tamamlanabilmesi için 25 milyon liraya daha ihtiyaç duyulmaktadır.” diyerek hayırseverlere yardım çağrısında bulundu.

Belge takdiminde, İl Müftü Yardımcımız Fazıl Saraç ve TDV Çorum Şube sorumlusu Ramazan Tarık Gökçe de hazır bulundu.