10.10.2023

Sayın Valimiz, İskilip ve Boğazkale'de 4-6 yaş Kur'an kursu açılışına katıldı.

Sayın Valimiz Doç. Dr. Zülkif Dağlı, İskilip ve Boğazkale İlçe Müftülüklerine bağlı 4-6 yaş grubu Kur'an kurslarının açılışına teşrif etti.

Sayın Valimiz, ilk olarak İskilip İlçe Müftülüğümüzün koordinesinde yapımı tamamlanan Prof. Dr. Necmettin Erbakan 4-6 Yaş Kur'an Kursu'nun açılışını yaptı.

İskilip Erenler Mahallesi Muhtarlığı öncülüğünde inşasına geçen yıl başlanılan ve İskilip Kaymakamlığı, İskilip Müftülüğümüz, Türkiye Diyanet Vakfı İskilip Şubesi ve İskilip Belediyesinin destekleri ile yapımı tamamlanan Prof. Dr. Necmettin Erbakan 4-6 Yaş Kur'an Kursu'nun açılışı yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Açılışa; İskilip Kaymakamı Ramazan Polat, İl Müftü Yardımcımız Adem Aygül, İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük, İskilip İlçe Müftümüz Şuayip Güllü, protokol üyeleri ve kurum amirleri ile çok sayıda vatandaş da katıldı.

Açılış programında konuşan Sayın Valimiz, 4-6 Yaş Kur'an kurslarının önemine değinerek emeği geçenlere teşekkür etti.

İskilip Müftümüz Güllü ise Kur'an kursunun yapılmasında maddi-manevi desteğini esirgemeyen bütün hayırseverlere, esnaflara, iş adamlarına ve en kısa sürede açılması için gece gündüz demeden çalışan din görevlilerine teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından İl Müftü Yardımcımız Aygül’ün duası ile kursun açılışı gerçekleştirildi.

Açılışın ardından Sayın Valimiz ve beraberindeki heyet, Kur'an kursunu gezerek miniklerin ilk ders heyecanına ortak oldu.

Program 4-6 Yaş Kur'an Kursu öğrencilerinin sergilediği gösteriler ve yapılan ikramlarla son buldu.

Daha sonraki günlerde Boğazkale ilçemizi ziyaret eden Sayın Valimiz, Boğazkale İlçe Müftülüğümüze bağlı Aslanağa Camii müştemilatında hayırseverlerin destekleriyle yapımı tamamlanan Merkez 4-6 Yaş Kur'an Kursu için düzenlenen açılış törenine katıldı.

Açılışa; Boğazkale Kaymakamı Emine Karataş Yıldız, İl Müftümüz Vekili Adem Aygül, İskilip Belediye Başkanı Mesut Ocaklı, Boğazkale İlçe Müftümüz Vekili Mücahit Sarı, protokol üyeleri ve kurum amirleri ile çok sayıda vatandaş da katıldı.

Açılış programında konuşan Sayın Valimiz, 4-6 Yaş Kur'an kurslarının önemine değinerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından İl Müftümüz Vekili Aygül’ün duası ile kursun açılışı gerçekleştirildi.

Açılışın ardından Sayın Valimiz ve beraberindeki heyet, Kur'an kursunu gezerek miniklerle yakından ilgilendi.