24.12.2022

HIDIRLIK KUR'AN KURSUMUZUN YENİ BİNASININ TEMELİ DUALARLA ATILDI

Akşemseddin Camii arkasında eski binasının yıkılarak yerine büyük ve modern bir bina yapımına müftülüğümüz tarafından başlanacak Çorum'un en eski yatılı hafızlık erkek Kur’an Kursu olan Hıdırlık Kur’an Kursu için temel atma töreni gerçekleştirildi.

Törene, Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi, Çorum Milletvekilleri Erol Kavuncu ve Oğuzhan Kaya, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, İl Müftümüz Muharrem Biçer, din görevlileri, müftülük çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Başkanlık Müftüsü Ahmet Süzen’in yaptığı dua sonrası Sayın Valimiz ve protokol üyeleri hep birlikte “Bismillah” diyerek inşaat temeline ilk harcın dökülmesini sağladılar.

Yapılacak yeni kurs binası ile ilgili konuşan İl Müftümüz Biçer, “1960 yılından beri sayısız hafız yetiştiren Hıdırlık Erkek Kur’an Kursumuzun yeni binası 160 öğrenci kapasiteli olarak modern mimari ve Selçuklu mimarisinin birleştirilmesiyle yeni bir görünüme kavuşacaktır. Çorumlu hayırseverlerin destekleriyle inşaatımızı en hızlı şekilde bitirmek istiyoruz. Tüm Çorum halkını bu hayra ortak olmaya davet ediyoruz. Çocuklarınız, torunlarınız bu binada Kur'an okuyup öğrenecekler. Benim de bir yardımım bulunsun, bu topraklarda benimde bir eserim olsun diyen herkesin desteğini bekliyoruz. Şimdiye kadar destek veren her bir hayırseverimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Cenab-ı Hak, yapılan ve yapılacak tüm hayır hasenatı en güzel şekilde kabul buyursun.” dedi.