16.07.2022

Çorum’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı

15 Temmuz hain darbe girişiminin engellenmesinin 6. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen etkinliklere Sayın Valimiz Mustafa Çiftçi, Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, İl Müftümüz Muharrem Biçer, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinlikler kapsamında ilk olarak Çorum Saat Kulesi önünden Kadeş Barış Meydanına doğru bayraklar ellerde yürüyüş yaparak başlayan program için Çorumlular, 15 Temmuz ruhuyla ilk günki gibi tek yürek olarak meydanda buluştu.

Kadeş Barış Meydanı'nda 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı düzenlendi.

Çorum Belediyesi Mehter takımının gösterisi ile Kadeş Barış Meydanında başlayan programda Akşemseddin Camii İmam Hatibimiz Sefa Kırcı’nın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İl Müftümüz Biçer, tüm şehitlerimizin ruhu ile milletimizin birlik ve beraberliği için dua yaptı.

Protokol konuşmalarının yapılmasının ardından çeşitli gösterilerle ve türkü-şiir dinletisiyle devam eden programın sonunda gece 00.13’te din görevlilerimiz Musa Ungever ve Aziz Bilici tarafından Kadeş meydanında, tüm camilerde de cami görevlilerimizce selalar okundu.