01.11.2021

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASINDA FİDAN DİKME ETKİNLİĞİ

İl Müftülüğümüz Gençlik Koordinatörlüğü, ‘‘2021 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası’’ münasebetiyle "Fidan Dikme Etkinliği" düzenledi.
2021 yılı Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında, 15 Temmuz‘da şehit olan 251 şehidimiz anısına 251 fidan dikimi gerçekleştirildi.
İl Müftülüğümüz gençlik koordinatörlüğü öncülüğünde Çorum Eski Ekin mevkiinde gerçekleştirilen etkinliğe, İl Müftü Vekilimiz Adem Aygül, İl Müftü Yardımcımız Fatih Kaya, din görevlilerimiz, il gençlik koordinatörlerimiz, manevi danışmanlarımız, GSB ve TDV yurtlarında kalan gençler ile Diyanet Gençlik Merkezimizdeki gönüllüler katıldı.
Etkinlik öncesi konuşan İl Müftü Vekilimiz Aygül, “2021 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri çerçevesinde 15 Temmuz’da şehit olan 251 şehit için 251 fidan dikimini gerçekleştireceğiz. Özellikle son dönemlerde fidan dikimi daha da önemli hale gelmiştir. Ormanlar bizler için çok önemlidir. Yeşil bir Çorum için bizlerde böyle bir kampanyaya imza attık. Emeği geçen herkese başta Çorum Orman Müdürlüğü olmak üzere kıymetli hocalarıma ve gençlere teşekkür ediyorum” dedi.