01.10.2021

"DİYANET GENÇLİK MERKEZİMİZDE SERGİ AÇILIŞI"

Türkiye Diyanet Vakfı Çorum Şubesi ile Ahlatçı Eğitim, Sağlık ve Yardımlaşma Vakfı’nın katkıları ve Çorum Belediyesinin de destekleriyle Mehmet Zahit Kotku Camii yanında bulunan Diyanet Gençlik Merkezimizde, Hüsnü hat ve Ebru sanatını içeren “Türk-İslam Sanatları Sergisi” yoğun katılımla açıldı.

Sergi açılışına; Vali Yardımcımız Dr. Hakan KUBALI, Çorum Belediye Başkan Yardımcıları Turhan CANDAN ve Lemzi ÇÖPLÜ, İl Müftümüz Muharrem BİÇER, Ahlatçı Eğitim, Sağlık ve Yardımlaşma Vakfı Genel Müdürü Kasım KAHRAMAN, İl müftü yardımcılarımız, bazı kurum amirleri, STK temsilcileri, okul müdürleri ile öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hüsnü hat öğreticisi Mesut KARACA ile Ebru sanatı öğreticisi Mine CANKAR ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu serginin açılış konuşmasını yapan İl Müftümüz BİÇER, katılımcılara teşekkür ederken serginin hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Açılış programında konuşan Vali Yardımcımız Sayın KUBALI, “Diyanet İşleri Başkanlığı çok önemli bir kurumdur. Toplumun her yerinde takdire şayan faaliyetler yürütmektedir. Bu anlamda Çorum İl Müftülüğümüzü de yaptığı güzel hizmetlerden ve gençlerle ilgili çalışmalarından ötürü tebrik ediyorum. Gençlerimizin ve hocalarının hazırladığı bu serginin de hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından açılış için kesilen kurdele sonrası öğreticiler, katılımcılara sergiyi gezdirdi.

Programın sonunda; Vali Yardımcımıza, Belediye Başkan Yardımcısına, İl Müftümüze ve Ahlatçı Vakfı Genel Müdürüne, öğreticilerin hazırladıkları eserlerden birer hediye takdim edildi.