25.12.2019

“Evliliğe İlk Adım” Seminerlerinin İlk Etabı Tamamlandı

Çorum İl Müftülüğü Aile ve Dinî Rehberlik Bürosunun düzenlediği "EVLİLİĞE İLK ADIM" seminerlerinin ilk etabı tamamlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 81 ilde  başlattığı "Huzurlu Aile, Güçlü Toplum, Güvenli Gelecek" projesi kapsamında gerçekleştirilen 01.12.2019 tarihinde başlayarak 22.12.2019 tarihinde biten ve toplamda 4 hafta süren "Evliliğe İlk Adım" seminerlerinin ilk etabı 8 ailelik grupla tamamlandı. Seminere katılan ailelere İl Müftü Vekili Abdullah Pamuklu tarafından Evliliğe İlk Adım kitapçıkları ve katılım belgeleri verildi.

Belge takdimi öncesi bir konuşma yapan İl Müftü Vekili Abdullah Pamuklu, “Aile müessesi bizim için bir kaledir. İç ve dış mihraklar, aile müessesimize her türlü saldırıyı yapmaktan çekinmediler, çekinmiyorlar. Son kalemiz olan aile müessemizi yıkmak için her yolu deniyorlar. Bu plan ta ki Çanakkale savaşı döneminde dahi düşman kuvvetlerin komutanları tarafından dile getirilmiştir. Bizleri cephede yıkmayı başaramayan düşman, bütün planlarını aile kurumlarımız üzerinden yapmıştır ve aileyi hedef haline getirmiştir. Biz de son kalemize sahip çıkmak için çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Özetle, bizler de inatla ailesine bağlı, ailesinin değerini bilen, ailesi için emek veren gençler yetiştirmek zorundayız. Ayrıca evliliğe ilk adımlarını atarak hayatlarını birleştiren çiftlerimize uzman kişiler tarafından manevi destek seminerleri veriyoruz ki geleceğimize umutla bakabilelim.” diye konuştu.

“Evliliğe İlk Adım” seminerleri, katılımcıların talepleri doğrultusunda gün ve saatler dikkate alınarak düzenlenirken nişanlı olan veya evliliğinin ilk beş yılında olan çiftlere özel gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında çiftlere haftada iki saat olmak üzere "Huzurlu Aile" için gerekli olacak,

1. Evlilik, Ahirete Uzanan Birliktelik                                                  

2. Nikah ve Sorumlulukları

3. Ailemin İletişim Dili

4. Ailede İffet ve Mahremiyet

5. Yuvamız Merhamet Ocağı Olsun

6. Çocukla Şenlenen Yuvalar

7. Evlilikle Büyüyen Ailem

8. Çevre Bilinci ve Tüketim Ahlakı gibi konular anlatılıyor.

Şartları tutan çiftler ise, Çorum İl Müftülüğünün Aile ve Dini Rehberlik Bürosu telefon numarası olan 0364 213 37 18 no’lu telefonla irtibata geçerek seminer için ön kayıt yaptırabiliyorlar.